Wyjazd weekendowy z jogą i cermiką

Szczegóły wyjazdu

Be in breath & soul weekend z jogą i ceramiką w Pracowni Cieńsza. To czas z oddechem i kojącym ceramicznym rzemiosłem w miejscu, w którym sztuka przeplata się z naturą, mówiąc wspólnym językiem piękna. Spędzimy razem czas obfity w czuły ruch, oddech, obcowanie z naturą i lepienie z gliny jako doświadczanie świata i sposób na wyrażenie siebie.

Kiedy? 27-29.09.24

Dla kogo jest wyjazd i co się będzie na nim działo?

Wyjazd skierowany jest do wszystkich, którzy pragną odpocząć w inspirującym otoczeniu w towarzystwie życzliwej, kameralnej grupy. Przygotujemy dla Was sesje czułej vinyasy, yin jogi oraz wyciszającej jogi nidry. Wszystko z dużą dawką uważności i słuchania sygnałów płynących ze swojego ciała. Podczas warsztatów ceramicznych poznacie różne techniki pracy z gliną i zanurzycie się w zmysłowych doznaniach płynących z pracy z tą materią. Spędzicie twórczo czas, zrelaksujecie się i własnoręcznie stworzycie naczynia, które potem długo będą Was cieszyć. Poza tym dużo czułej, wolnej, przestrzeni, aby móc zwolnić i wsłuchać się w swoje potrzeby. Na co masz ochotę? Może chcesz pospacerować? zdrzemnąć się? poczytać książkę? Porozmawiać lub w spokoju pomilczeć? Dokąd jedziemy? Pracownia Cieńsza znajduje się na skraju lasu i otoczona jest wszechobecną naturą. Można się tu zaszyć w ciszy i w spokoju eksplorować siebie, przywracając wewnętrzną równowagę i połączenie. Cieńsza była miejscem inspiracji i natchnienia dla artysty Henryka Musiałowicza. Dziś nieustannie dzieli się swoją magią i porywa ducha do twórczej ekpresji.

Co będziemy jeść? Zdrowe, pyszne wegetariańskie posiłki przygotowywane z sercem i pasją w sąsiedztwie Pracowni Cieńsza. Jak dojadę? Pracownia Cieńszy znajduję się zaledwie godzinę drogi od Warszawy, na przepięknych Kurpiach w otoczeniu pól, łąk i lasów Puszczy Białej. Każdy uczestnik organizuje sobie dojazd we własnym zakresie. Bliżej terminu wyjazdu będziemy zachęcać i pomagać łączyć się w grupy.

Cena: 1500 pln od osoby
Cena obejmuje: – 2 noclegi (pokoje dwu i trzyosobowe osobowe) ze wspólnymi łazienkami – wyżywienie wegetariańskie – zajęcia jogi (5h) – warsztaty ceramiczne (6h) – Sesja sauny suchej Aby zarezerwować miejsce należy napisać do nas Kontakt@czuledrogi.pl Oraz wpłacić zadatek w wysokości 600 pln Zadatek jest kwotą bezzwrotną. Minimalna liczba uczestników to 7 maksymalnie 10 osób. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów jeżeli nie zbierze się wystarczająca grupa.

O organizatorkach

Magda Protas: Certyfikowana nauczycielka Ashtanga Vinyasa jogi oraz Aerial jogi (RYT 200). Wolny duch, pełna energii i pomysłów, pasjonatka podróży i zawodowa ogarniaczka. Z wykształcenia psycholożka, joginka – z potrzeby serca. Kocha naturę, wiatr, fale i piasek pod stopami. Znając dobrodziejstwo jogi z autopsji- Zadba o to, abyście i Wy na macie odnaleźli równowagę, spokój i dużo radości, które stopniowo zaczniecie przenosić z mat do swojego życia. Od kilku lat ogromna miłośniczka ceramiki, najchętniej tworzy z gliny asyście Basi w pięknej pracowni 1210c gdzie również poznała Wiolę Basia Pol: Absolwentka historii sztuki. Stworzyła autorską markę 1210C, gdzie opowiada swoją historię przedmiotu. W ramach pracowni powstają krótkie serie naczyń i obiektów zarówno z ceramiki i z porcelany. Jej prace były prezentowane m.in. na wystawie Forms of the Future i publikowane na łamach Elle Decoration, Label Magazine, Dobrego Wnętrza czy Kukbuka. Wioletta Osiak-Maszewska Założycielka i pomysłodawczyni Szkoły Jogi Czułe Drogi – w procesie ZMIANY, także ZAWODOWEJ! Mama dwójki dzieci. Łączy miłość i pasję do jogi z własną firmą. Absolwentka Podyplomowych studiów Relaksacja i Joga AWF Warszawa, Instruktorka rekreacji ruchowej Hatha Yoga, Certyfikowana nauczycielka Nidra (YACEP50), Yin Yoga (YACEP40), Pranayama Level 1 i 2 (YACEP100). Onkojoga i choroby przewlekłe – certyfikacja SJA. Aktualnie studentka studiów podyplomowych Uniwersytetu SWPS, na kierunku Uważność i współczucie.

Wyjazd weekendowy z jogą

Nowe warsztaty w Oczyszczalni! Zapraszamy

Nasz pierwszy wyjazd odbył się w dniach 26-28.04

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, zapraszamy na kolejne edycje.

Mamy nowe terminy na Wyjazd z jogą do do OCZYSZCZALNI, zapiszcie daty w kalendarzu:

10-12.01.2025
25-27.04.2025
24-26.10.2025

Wyjazd na Sardynię „Powitanie Lata”

Szczegóły wyjazdu

TERMINY :

GRUPA I 16.06-23.06.2024

GRUPA II 23.06-30.06.2024

Powitanie lata w przepięknych okolicznościach przyrody w Shali na Sardynii, w naszym gospodarstwie agroturystycznym. Miejsce to znajduje się w urokliwej wiosce na sardyńskiej farmie, otoczonej drzewami oliwnymi, ogrodem i przyjaznymi zwierzętami, które swobodnie spacerują wokół domu, tworząc atmosferę spokoju i harmonii. Tutaj możesz całkowicie zanurzyć się w rustykalnej energii, oddalić się od zgiełku cywilizacji i uspokoić swoje zmysły. Szanujemy Wasz czas i ciszę, która otacza nasze miejsce, sprzyja głębokiemu wyciszeniu i relaksacji. Jedynie delikatne zawołanie naszego osiołka o imieniu Oliwia przerywa ciszę, dodając uroku temu miejscu 🙂

Retreat odbędzie się w wiosce oddalonej od lotniska w Olbii o 20 km na południe.

Właściciele tego magicznego miejsca są niezwykłymi ludźmi o wielkich sercach i ogromnym szacunku dla natury. Z radością dzielą się tym miejscem z nami jako naszą joga shalą, gdzie możemy powrócić do korzeni, odnaleźć wewnętrzny spokój i skupić się na wzmocnieniu i uziemieniu naszego ciała. To wszystko odbywa się w towarzystwie wyjątkowej grupy ludzi, tworząc kameralną atmosferę pełną wspólnoty.

Serdecznie zapraszamy do naszego gospodarstwa agroturystycznego na Sardynii, gdzie czeka na Ciebie niezapomniana podróż do wnętrza siebie w harmonii z naturą i wspaniałymi ludźmi.

Planujemy 2 godziny zajęć jogi dziennie, zajęcia poranne i popołudniowe. Po każdych zajęciach oferować będziemy brunch. Szczegółowy plan dnia i informację dotyczące wyżywienia znajdziecie poniżej.

Po porannej praktyce jogi podamy brunch (świeżo wyciskane soki owocowe, wybór świeżych owoców, lokalne sery i pieczywo, jajka, kawa)

Po popołudniowej praktyce, kolacja (dwudaniowy zestaw dań głównych, dodatki do dań głównych (świeża sałatka, starannie przygotowane potrawy z lokalnych i sezonowych składników)

 

NOCLEGI:

Dla naszych joginów mamy pełen wachlarz możliwości: 4 opcje noclegu w różnych wariantach i 3 różne opcje cenowe w zależności od ilości osób w pokoju. Mamy do wyboru 2 pokoje z łazienkami prywatnymi w głównym domu oraz 2 niezależne apartamenty z łazienkami i kuchniami.

Pokoje są utrzymane w rustykalnym stylu, ponieważ jesteśmy gospodarstwem agroturystycznym, nie hotelem. W pokojach czeka na Was świeża pościel i ręczniki. O środki czystości należy zadbać we własnym zakresie.

 

Pokoje w DUŻYM DOMU (przykłady poniższych cen noclegu obejmują wyżywienie oraz zajęcia 2x dziennie za 7 dni pobytu)

 • Pokoj nr 1 (w pokoju znajduje się 1 łóżko podwójne i 1 łóżko pojedyncze, max zakwaterowania 3 osoby) – poniższe ceny za osobę, za pobyt w przypadku zakwaterowania w pokoju od 1 do 3 osób:
  • 1 osoba – 1032 EURO
  • 2 osoby – 927 EURO
  • 3 osoby – 857 EURO
 • Pokoj nr 2 (w pokoju znajduje się 1 łóżko podwójne i 1 łóżko pojedyncze, max zakwaterowania 3 osoby) – poniższe ceny za osobę, za cały pobyt w przypadku zakwaterowania w pokoju od 1 do 3 osób:
  • 1 osoba – 1032 EURO
  • 2 osoby – 927 EURO
  • 3 osoby – 857 EURO

Obowiązuje kolejność zgłoszeń!

 

APARTAMENT 1

 • posiada przestronną część dzienną z miejscem do jedzenia, sofami oraz zintegrowaną kuchnią.
 • Składa się także z bardzo przestronnej sypialni z podwójnym łóżkiem, łazienki oraz zadaszonego tarasu na wschodniej stronie, gdzie można cieszyć się porannym słońcem, oraz wolnego tarasu na zachodniej stronie, bezpośrednio przylegającego do ogrodu. Pomieści do 4 osób dzięki dwóm wygodnym rozkładanym sofom w części dziennej lub, alternatywnie, dostawki w sypialni.

APARTAMENT 2

 • posiada dwa oddzielne sypialnie: jedną z podwójnym łóżkiem oraz drugą z pojedynczym łóżkiem, małą kuchnię z miejscem do jedzenia, łazienkę oraz duży zadaszony balkon od strony wschodniej i mały taras od strony zachodniej z dostępem do ogrodu. Idealnie pomieści 2-3 osoby, a nawet 4 osoby.

CENY ZA APARTAMENT 1 i 2: przykłady poniższych cen noclegu obejmują wyżywienie oraz zajęcia 2x dziennie za 7 dni pobytu (zajęcia zaczynamy w dzień po przylocie). Ceny za osobę, za cały pobyt w przypadku zakwaterowania w pokoju od 2 do 4 osób.

 • 2 osoby – 1032 EURO
 • 3 osoby – 927 EURO
 • 4 osoby – 892 EURO (ceny są podane za osobę)

Duży dom oraz apartamenty posiadają prywatne wejście i są w pełni wyposażone w klimatyzację, ogrzewanie, WiFi oraz mają dostęp do takich udogodnień jak kuchenka gazową, ekspres do kawy, toster i czajnik. Oprócz miejsca do jedzenia w części dziennej, oba tarasy apartamentów są wyposażone w stoły i krzesła.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń!

 

PRAKTYKA JOGI:

Pierwsze zajęcia rozpoczynają się o poranku dzień po przylocie. Rano skupimy się na zestawie Vinyasa albo /i Hatha Joga zdrowy kregosłup, zapewniających rozbudzenie i wzmocnienie ciała oraz harmonię umysłu. Wieczorem zaś skoncentrujemy się na Hatha Jodze/Nidra – świadome śnienie, które pozwoli ukoić zmysły i przygotować nas do relaksującej regeneracji i snu. Zamiennie łącząc te style, stworzymy zrównoważony plan praktyki, dostosowany do potrzeb ciała i umysłu, zapewniając tym samym pełne doświadczenie jogi na tym wyjątkowym retreatcie. Na każdych zajęciach będziemy poświęcać uwagę oddechowi.

PLAN DNIA:

8:00 – zajęcia jogi

10:00  – Brunch

CZAS WOLNY: Na plażę kursuje autobus z miejscowości Padru, oddalonej od gospodarstwa o 2 km. Należy przejść tę krótką drogę pieszo do przystanku autobusowego. Alternatywnie, właściciele mogą zorganizować transport dla zorganizowanej grupy w umówionym przez Was terminie, za dodatkową opłatą – 50 euro za maksymalnie 7 osób.

Możesz wybierać spośród bogatej oferty wymarzonych plaż.

WĘDRÓWKI: Dla miłośników pieszych wędrówek, w okolicy znajduje się wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Oznakowane szlaki leśne z zapierającymi dech w piersiach widokami prowadzą do małych źródeł i zacienionych miejsc odpoczynku. Odkrywanie jaskiń i Nuraghe (starożytnych kamiennych budowli) w sercu Sardynii warto również uwzględnić, podobnie jak dzika samotność górskiego płaskowyżu Montenieddu, oddalonego tylko o 5 km, lub Alà, oddalonego o 25 km.

17:00 – zajęcia jogi

19:00 – kolacja

W SKRÓCIE OFERUJEMY!:

 • 7 noclegów
 • brunch i obiadokolacje
 • 2x dziennie zajęcia z dwoma instruktorkami (VINYASA, HATHA JOGA, NIDRA)
 • możliwość zorganizowania dodatkowo płatnego transportu z lotniska (dodatkowo płatne – rozliczenie z kierowcą – cena 50 euro niezależnie od ilości osób, maksymalnie 7 osób)
 • Możliwość organizacji transportu na plaże oddaloną od agroturystyki o 20/30 minut samochodem, cena za kurs na i z plaży (50 euro niezależnie od ilości osób, maksymalnie 7 osób) (dodatkowo płatne)
 • Dostęp do udogodnień takich jak pralka, suszarka, lodówka, oraz kuchnia do wspólnego użytku w każdym domu.

NIE OFERUJEMY!:

 • przelotów – opcja bezpośredniego lotu z Warszawy Wizzair do Olbii.
 • transportu na plaże (we własnym zakresie, rozliczenie samodzielne)
 • lunchu
 • ubezpieczenia (poleca się zabranie karty EKUZ oraz dodatkowo wykupienie prywatnego ubezpieczenia podróżnego)
 • zwrotu kosztów za bilety lotnicze w przypadku gdy nie zdołamy zebrać minimalnej grupy do retreatu.
 • zwrotów w przypadku nieuczestniczenia w zajęciach

√ Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

√ Nie zwracamy kosztów BILETÓW LOTNICZYCH.

√ Płatność: 50% bezzwrotny zadatek do 31.03.2024 odpowiednio do wybranej opcji zakwaterowania, pozostałe 50% do dnia 31.05.2024 na wskazane konto w EURO.

√ W przypadku nie stawienia się na retreat nie przewidujemy zwrotów.

√ W przypadku, gdy nie zbierzemy odpowiedniej licznby osób zwracamy wpłacone pieniądze za retreat.

REZERWACJA WYJAZDU: prosimy o kontakt mailowy - kontakt@czuledrogi.pl